Projekt Jaslice

Projekt JASLICE

Šk. god. 2009./2010.

Voditelji projekta: Ivana Skroza i Edo Juraga

Suradnici u projektu: učitelji predmetne nastave (hrvatski jezik, povijest, engleski jezik, talijanski jezik, likovna kultura, glazbena kultura; vjeronauk, informatika) i učiteljice razredne nastave

Vanjski suradnici: Župni pjevački zbor Sv. Mihovil Murter

Ciljevi projekta:
Upoznati se s fenomenom jaslica, njegovim početcima u Italiji i širenjem diljem svijeta. Upoznati božićne običaje svoga mjesta, razvijati literarno, likovno i glazbeno stvaralaštvo, razvijati osjećaje tolerancije i ljubavi prema svim ljudima.

Sudionici projekta:
U projektu će sudjelovati učenici nižih i viših razreda podijeljeni u grupe prema svojim sklonostima. Grupe će biti formirane po nastavnim predmetima koji su uključeni u projekt. Grupe će brojiti od 6 do 12 učenika.

Način realizacije:

Hrvatski jezik: Literarno izražavanje na temu Božića. Božić u pjesmama hrvatskih pjesnika. Božićni običaji u Murteru i Betini.
Povijest: Istraživanje i predstavljanje povijesnih činjenica o početcima izrade jaslica u Italiji (sv. Franjo Asiški) i njihovu širenju diljem svijeta.
Engleski jezik: Božićne pjesme na engleskom jeziku; božićni običaji i jaslice u Velikoj Britaniji.
Talijanski jezik: Božićne pjesme na talijanskom jeziku; božićni običaji i jaslice u Italiji.
Likovna kultura: Likovno oblikovanje jaslica (skulpture od kaširanih novina i kartona); crteži s motivima jaslica; izrada jaslica u holu škole.
Glazbena kultura:  Božićne pjesme u Murteru i Betini.
Informatika: Predstavljanje projekta Jaslice u Power pointu.
Vjeronauk: Božić - vrijeme jaslica i spomen Isusova rođenja.
Razredna nastava: Literarno, likovno i glazbeno izražavanje na temu Božića i jaslica.

Svaka grupa će tijek svojih aktivnosti predstaviti na plakatima, a rezultati čitavog projekta bit će predstavljeni uoči Božića na javnom predstavljanju projekta u školi.

Vremenik aktivnosti:

Od 20. listopada 2008. do 20. prosinca 2009.

Način vrednovanja:

Pismeno izvješće voditelja na kraju projekta.

Božićni običaji.doc