Ekskurzija
Autor: Administrator , 2. 11. 2013.

Dan prvi.

Već sam ulazak u maleni minibus obećavao je dobru zabavu. Svi smo bili razdragani, veseli i puni očekivanja. Da nam je znati što nas čeka sljedećih par dana?

Prvi dio putovanja protekao je vrlo veselo uz pjesmu i uz međusobne igrice. Naše prvo putovanje, pa tko bi nam zamjerio! Iako je do našega prvoga odredišta trebalo čak osam sati, u Slavonski Brod uskočili smo puni energije. Tamo nas je dočekao zapovjednik brodske tvrđave koji nam je na zabavan i poučan način predstavio tu baroknu ljepoticu. Upoznao nas je s djelićem brodske povijesti, a onda smo morali požuriti do našega odredišta za smještaj u Valpovu. Požurili smo se osvježiti, smjestiti i večerati jer smo željno očekivali prvu večer u disku.

Dan drugi.

Rano ustajanje, doručak i polazak za Osijek. Oduševila nas je prekrasna Osječka katedrala, a potom zoološki vrt u kojem smo vidjeli žirafe, mazili deve, smijali se majmunima…Opet autobus i vožnja do ekoimanja Orlov put. Na samo nekoliko kilometara od Osijeka, na rubnim dijelovima Kopačkoga rita, nalazi se ovo malo ekogospodarstvo. Tamo smo ručali, a nakon toga smo se provozali kočijom oko imanja, a potom žurno do Kopačkoga rita. Prekrasan park prirode! Oduševio nas je dvorac Tikveš. Povratak u Valpovo, večera, tuširanje, disko.

Dan treći.

Nakon doručka odlazimo u Vukovar u posjet bolnici, vojarni, Ovčari i memorijalnom groblju. Bilo je vrlo potresno prisjetiti se tih ratnih dana i stradanja stanovništva grada heroja,Vukovara. Nakon ručka otišli smo prema Bizovačkim toplicama. Bili smo razočarani jer se nismo mogli kupati u bazenima. Utješili smo se povratkom u Valpovo, večerom i diskom .

Dan četvrti.

Četvrti i zadnji dan išli smo u Đakovo. Razgledavali smo katedralu i ergelu lipicanaca. Nakon toga smo išli na ručak, a zatim kući.

Ekskurzija mi je ostala u lijepom sjećanju. Puno toga smo vidjeli, naučili i bilo nam je odlično.

Petra Bašić, 8. r.