Upoznajmo ptice pjevice
Autor: Administrator , 17. 4. 2018.

Sunčani petak učenici 2. razreda s učiteljicom Živanom iskoristili su za posjet Borisu Kulušiću, velikom ljubitelju prirode, životinja, a posebno ptica pjevica.

On se od najranije mladosti bavi uzgojem ptica pjevica pa je sve o tom zanimljivom hobiju ispričao našim znatiželjnim učenicima. Tako su saznali čime se hrane različite vrste ptica, kako razlikovati mužjaka od ženki, sve o selicama i stanaricama i još mnogo zanimljivosti.

- Ne mogu živjeti bez ptica. Čak i usred zime držim vrata kuće otvorena kako bih mogao čuti njihovu pjesmu. A svaku poznajem po njenom specifičnom pjevu – doznajemo od gospodina Borisa.

Nisu ptice jedini stanovnici njegovog dvorišta. Tu žive i kornjače čančare, od najvećih do onih najmanjih primjeraka, kunići te kokoši hrvatice, naša autohtona pasmina kokoši.                                                                  Kao i dolikuje pravom domaćinu, gospodin Boris je za svoje goste priredio i malu zakusku.                                                                                    Ovaj posjet nije i posljednji jer su učenici dobili zadatak napraviti popis ptica pjevica, zapisati sve što su o njima saznali te tako napraviti pravi mali istraživački rad.

M. F.