POSJET OSMAŠA VUKOVARU
Autor: Administrator , 16. 3. 2018.

Od 11. 3. do 13. 3. učenici 8. razreda bili su u posjetu gradu Vukovaru u sklopu projekta Škola mira. Škola mira završna je faza dvodnevnog posjeta učenika osmih razreda Vukovaru. Njezin je cilj da učenici nakon učenja o Domovinskom ratu i događajima na prostoru Vukovara i njegove okolice 1991. godine završe posjet u pozitivnom ozračju, svjesni da je mir ono čemu svi trebamo težiti.

U pratnji razrednika Stipe Komadine i učiteljice Gordane Knez  krenuli su na put  u nedjelju ujutro, a na odredište su stigli u popodnevnim satima. Nakon smještaja u Hotelu Dubrovnik i večere umorni učenici otišli su na počinak. Sljedeći dan obišli su Muzej Vučedolske kulture, dvorac obitelji Eltz te su slobodno popodne proveli u razgledavanju grada.

Zadnji dan bio je posvećen Domovinskom ratu. Posjetili su bolnicu, groblje, Spomen dom na Ovčari i Trpinjsku cestu gdje su upoznati sa stradanjima stanovništva Grada heroja. Prije povratka održan je kviz znanja. Naši predstavnici Josip Ježina i Romano Jelić  u konkurenciji šest škola osvojilli su odlično treće mjesto. Put natrag bio je dug pa su umorni stigli u Murter u kasnim satima poslije ponoći.                                          Vrijedilo je sve to vidjeti i proširiti svoje znanje.

Učiteljica Gordana Knez