„ŽIVIM ŽIVOT BEZ NASILJA“
Autor: Administrator , 5. 5. 2016.

„Živim život bez nasilja“ naziv je kampanje koju su pokrenuli Ministarstvo unutarnjih poslova i Ujedinjeni narodi u RH. U sklopu tog projekta u srijedu,  4. svibnja u vremenu od 11:35 do 14 sati u Murteru, Osnovnoj školi „Murterski škoji“ i Osnovnoj školi „Vjekoslava Kaleba“ iz Tisnog, učenicima od petog do osmog razreda ukazalo se na bitnost tolerancije i nenasilja.

Tom prigodom održala se interaktivna radionica na temu nenasilja i tolerancije koju su proveli policijski službenik za prevenciju PU Šibensko-kninske Goran Jakovljević i predstavnik nevladine organizacije „Status M“ Mislav Mandir.

Kroz predstavu „Nasilje, za nasilje nema opravdanja“ u režiji g. Zijaha Sokolovića ukazalo se na bitnost tolerancije i nenasilja, a izvodili su je glumci Ivana Krizmanić i Marko Makovčić.

Predstavi je prethodio nastup zajedničkog školskog zbora OŠ „Murterski škoji“ i OŠ „Vjekoslava Kaleba“ Tisno koji su, pod ravnanjem učiteljice Danke Oreb Jajac, izveli Splet dalmatinskih pjesama.

Prezentaciji ovog projekta nazočili su Ivica Kostanić, načelnik Policijske uprave Šibenik, Zoran Smolić, zamjenik župana Šibensko-kninske županije, Ivo Jakić policijski službenik Službe prevencije Ravnateljstva policije, Joachim Schneider predstavnik policije njemačke Savezne pokrajine Baden – Wȕrttemberg, Sanda Crvelin, ravnateljica Osnovne škole „Vjekoslava Kaleba“ u Tisnom i Edo Juraga ravnatelj Osnovne škole „Murterski škoji“.

Projekt „Živim život bez nasilja“ provodi se od 2010. godine u cilju sprječavanja nasilja nad ženama, u obitelji i među mladima, senzibiliziranja javnosti na problem nasilja, prevenciju svih oblika nasilja te izgradnju kulture nenasilja i tolerancije, posebice među mladima.

Nacionalni preventivni projekt „Živim život bez nasilja“ između 18 prijavljenih projekata osvojio je „Europsku nagradu za prevenciju kriminaliteta“, kao najbolji projekt primarne prevencije u Europskoj uniji u 2013. godini.

Više o samom projektu možete pronaći u brošuri u prilogu.

zivim_zivot_bez_nasilja.pdf (334.78 KB)