Volim svoj zavičaj 2
Autor: Administrator , 16. 4. 2018.

U četvrtak 12. travnja u posjet učenicima 6. b razreda i njihovoj razrednici Ani Vučak, iz Murtera i Betine stigli su učenici 6. a razreda sa svojom razrednicom Ivanom Skroza.

Uzvratni je to posjet u sklopu zajedničkog projekta (terenske nastave) šestaša pod nazivom "Volim svoj zavičaj".                                              Prisjetimo se da su Jurjevci u listopadu bili u obilasku Murtera i Betine.

Obilazak starog dijela  Šibenika započeo je na sjecištu ulica Put Gimnazije i  Puta Vuka Mandušića odakle smo posjetili tvrđavu Barone, Istarskom ulicom se spustili do Ulice Kralja Zvonimira te se popeli na tvrđavu sv.Mihovila.

Slijedio je potom obilazak stare jezgre s kojom su nas upoznali učenici 6. a. Nakon predaha za ručak krenuli smo prema plaži Banj gdje su se učenici rekreirali na spravama za vježbanje i  u 16:00 sati otpratili prijatelje iz Murtera i Betine na autobus.

Time smo ujedno i završili projekt planiran za ovu školsku godinu i pripremamo se za slijedeći kojeg planiramo ostvariti u prvom polugodištu slijedeće školske godine.                                                                          Ovim putem se zahvaljujemo Turističkoj zajednici  Murter i Turističkoj zajednici Betina koje su u cijelosti financirale troškove prijevoza učenika OŠ" Murterski škoji" te Tvrđavi kulture koja je omogućila besplatno razgledavanje tvrđava učenicima i osigurala stručno vodstvo.

Do skorog viđenja...

Učiteljice Ana Vučak i Ivana Skroza