Nove knjige u školskoj knjižnici
Autor: Administrator , 15. 12. 2017.

Bliže nam se zimski praznici pa će uz odmor i uživanje biti vremena i za pročitati koju dobru knjigu. Uz mnoštvo drugih, u školskoj knjižnici možete pronaći i nekoliko novih naslova za male i one malo starije ljubitelje čitanja.

Dom gospođice Peregrine za čudnovatu djecu, Šuplji grad, Knjižnica duša

Popularna trilogija Ransoma Riggsa sastoji se od tri napeta i neobična romana. Uz glavnog lika, šesnaestogodišnjeg dječaka Jacoba tu su i čudnovata djecu nadnaravnih sposobnosti s kojima ćete putovati kroz neobične  i jezive avanture. U sve tri knjige tekst prate i podjednako jezive fotografije uz koje će čitanje biti još zanimljivije.

Djevojčica iz Afganistana spisateljice Deborah Ellis govori o hrabroj djevojčici Parvani i njenoj obitelji u ratnom vrtlogu koji je zahvatio zemlju. Odličan roman koji će nas podsjetiti kako djetinjstvo izgleda u nekim drugim dijelovima svijeta.

Što cure govore? Što dečki govore? Još jedna u nizu zanimljivih knjiga omiljene Sanje Pilić. Zbirka je to kratkih pripovjedaka o prijateljstvu i ljubavi. Kao stvoreno za one koji se boje debelih knjiga…Sretno i nesretno zaljubljeni dečki i cure, ovo je prava tema za vas!

Petra i njezin čudesni svijet Prekrasna knjiga koja sadrži puno priča, recepata i igara.

Moja najveća knjiga bajki za slatke snove sadrži poznate dječje bajke poput Matovilke, Palčić i Male sirene. Uz ovu bogato ilustriranu knjigu sigurno će i snovi biti ljepši.

Kreativni kutak Priručnik Maje Jurin za male i velike kreativce. Saznajte kako od materijala iz svakodnevnog života napraviti prava mala remek djela.

Za male princeze i sve one koje se tako osjećaju imamo slikovnice San o kraljevskom balu  i Princeza s otoka, a najmlađim čitateljima bit će zanimljive pričice o Winniju Poohu Tigar mrzi gubiti i Budi strpljiv, Pooh!

Kada pogledate sve božićne filmove, pregledate sve objave na društvenim mrežama i odigrate sve razine vaše omiljene igrice, uzmite predah od  ekrančića, udobno se smjestite i uživajte smiley

Vaša knjižničarka