Volim svoj zavičaj
Autor: Administrator , 17. 10. 2017.

Volim svoj zavičaj je ime projekta (terenske nastave) koji  ima za cilj povezivanje učenika OŠ Juraj Šižgorić  i OŠ Murterski škoji u Murteru s ciljem da se kroz druženje i razgledavanje kulturnih i povijesnih znamenitosti otoka Murtera odnosno  grada Šibenika učenici educiraju i usvajaju znanja iz povijesti, tehničke kulture, hrvatskog jezika, tjelesno -zdravstvene kulture, likovne kulture, geografije i sl. . Upoznavajući tako svoj lokalni kraj učenici su razvijali i socijalne vještine, učili nove dijalekte, upoznavali različite običaje, susreli se sa osnovnim pojmovima i alatima  iz brodogradnje, naučili ponešto i o nautičkom turizmu.

U četvrtak, 12. listopada učenici 6.b s razrednicom Anom Vučak posjetili su učenike 6.b razreda iz OŠ Murterski škoji (razrednica Ivana Skroza) i njihov otok Murter u sklopu čega su obišli stara betinska brodogradilišta, crkvu sv. Frane u Betini, Prezentacijski centar NP Kornati i Park prirode Vransko jezero. Nakon toga posjetili su Muzej betinske drvene brodogradnje. Uslijedio je posjet novom modernom betinskom brodogradilištu, vožnja gajetom do Murtera, ručak i posjet arheološkom nalazištu Colentum nakon čega su se uputili u posjet OŠ Murterski škoji gdje su odigrali prijateljsku utakmicu graničara.

Tako je završio prvi dio projekta, a na proljeće slijedi uzvratni posjet šestaša iz OŠ Murterski škoji. Vidimo se ponovo na proljeće !!!

Učiteljica Ivana Skroza